Květen 2013

1.názor:facebook

29. května 2013 v 20:55 | Sabča Shannonová |  Názory
NÁZOR NA:FACEBOOK

Ahoj takže, jak jsem Vám již sem psala, že napíšu nějaký ten názor.Tak začneme názorem na věci.A jak již název napovídá můj první názor bude na:facebook jako takový.


Takže to by byl úvod a teď už co si myslím o facebooku?Když si to vezmeme globálně co to je vlastně facebook?Facebook je vlastně komunikační prostředek, kterým se dorozumíváme s ostatními lidmi..Potkáme na něm nejen naše přátele se kterými se známe a viděli jsme se, ale i s těmi, které jsme třeba déle neviděli, nebo o nich nic neslyšeli.V tomto bych viděla velký klad facebooku, že si můžete napsat s lidmi, které jste dlouho neviděli. A v čem vidím zápory facebooku?Jako všude jinde na internetu i na facebooku bychom měli dodržovat určitá pravidla a také si je svým způsobem ,,osvojit" a to, že bychom měli dodržovat určitá bezpečnostní pravidla, která se týkají hlavně toho, abychom hlavně někomu v uvozovkách ,,nenaletěli", aby ten určitý člověk nebyl například nějaký,,úchyl" nebo tak podobně. Dále bychom si měli dávat na to, aby ženy například někdo nezneužil apodobně.Tak v tomto zhruba bych viděla nějaký ten zápor facebooku.A další zápor facebooku je podle mě to, že facebook je dle mého názoru ,,velký požírač času".A to v tom, že jakmile máme volný čas (až na výjimky) většinu času trávíme u facebooku a na počítači, když se dá dle mého názoru tento čas vyplnit třeba určitě jinými věcmi než jenom facebookem(například jít ven, když je hezky atd.).Jinak na facebooku je spoustu her a ledacos se tam dozvíte což někdy i koho to baví je dobré.Tak toť byl můj první názor a budu se těšit u dalšího názoru a doufám, že se vám bude rubrika opět líbit.Můžete psát klidně do komentářů,jestli se mnou souhlasíte, nesouhlasíte atd. JJ..Děkuji za pozornost.

Thomas Wightman’s Paper Sculptures

25. května 2013 v 20:24 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared
Edinburgh-based graphic design student Thomas Wightman has produced a trio of astounding book sculptures for his graduation project.
Depicting scenes that appear to have broken free from the printed pages, this amazingly detailed paper sculpture series consists of a de-railed train, a sea vortex and a flock of fluttering butterflies.
Inspired by the emotions of obsessive compulsive disorder-such as being in doubt-one gets a sense that they came from the imaginary world of books and have taken form in our physical reality.
A typographic element-strings of words cut out of books' pages-runs through all three of the sculptures.

Paintings by Mike Carr

25. května 2013 v 20:19 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared
Mike Carr aka China Mike is an English artist based in Bristol. After a degree in graphic design and illustrations digitally years, he turned to traditional painting and a style between figuration and abstraction.

PSY - GENTLEMAN M/V

25. května 2013 v 20:14 | Sabča Shannonová |  Ostatní videaCiara-1, 2 Step

14. května 2013 v 22:57 | Sabča Shannonová |  Ostatní videa

Ciara - Got Me Good

14. května 2013 v 22:56 | Sabča Shannonová |  Ostatní videa

Martin Chodur - Celebrate

14. května 2013 v 22:55 | Sabča Shannonová |  Ostatní videa


Pitbull - Fuego

14. května 2013 v 22:50 | Sabča Shannonová |  Ostatní videa

Zítra názor

14. května 2013 v 22:49 | Sabča Shannonová |  Názory
Ahoj tak mě napadlo, že zítra bych sem hodila můj názor a to tentokrát na téma týdne:legalizace marihuany+asi přidám pak ješzě jeden takže ještě vydržet dnes jsem nestíhala děkuji Sabča

Diplomy za 30.bleskovku

14. května 2013 v 22:40 | Sabča Shannonová
Ahoj tak mám pro vás slíbené diplomy tak, jak sem slíbila sice sem byla líná a chtěla jsem to ještě odložit na zítra, ale překonala jsem svou lenost tak tady je máte a těch, kterých se to týká, co nejdříve prosím k sobě děkuji ahoj Sabča Shannonová.Doufám, že se vám budou líbit pište do komentářů


Jennifer Lopez - Goin' In ft. Flo Rida

14. května 2013 v 22:26 | Sabča Shannonová |  Ostatní videa

Unwoven Light by Soo Sunny Park

14. května 2013 v 22:15 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared
Soo Sunny Park, Unwoven Light, 2013 / Commission, Rice University Art Gallery, Houston, Texas / Photo by Nash Baker
Currently on view at Rice Gallery is this shimmering installation titled Unwoven Light by Soo Sunny Park, comprised of some 37 sections of chain-link fence embedded with translucent sections of Plexiglas. The suspended waveforms capture and reflect nearly every light source in the gallery creating a fractalized rainbow of color that changes quality depending on the time of day. Of the work Park says, "We don't notice light when looking so much as we notice the things light allows us to see. Unwoven Light captures light and causes it to reveal itself, through colorful reflections and refractions on the installation’s surfaces and on the gallery floor and walls."Fun with Buzz Aldrin

14. května 2013 v 22:11 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared

Solar Eclipse by Miloslav Druckmüller

14. května 2013 v 22:09 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared
Shot by Czech photographer Miloslav Druckmüller from the Brno University of Technology, these amazing composite images capture the moon during a total solar eclipse revealing a vast solar corona. To achieve the crystal clear effect the shots are comprised from some 40+ photos taken with two different lenses. Additional clarity was achieved due to the incredibly remote location chosen to view the eclipse from, a pier just outside the Enewetak Radiological Observatory on the Marshall Islands, smack dab in the middle of the Pacific Ocean. You can see several more images from the project at Druckmüller's website and don't miss this much higher resolution version including some 209 stars.

Photography by Hossein Zare

14. května 2013 v 22:08 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared
Iran-based photographer Hossein Zare has created some stunning worlds through his photography, using the help of software such as Photoshop.
Zare's work is impressive because his skills and technique were self-taught. Despite that, he has managed to create powerful, surreal imaginary worlds that are thick with symbolism.

WELCOME TO THE CHURCH OF MARS

14. května 2013 v 22:04 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared

Hey. You.

14. května 2013 v 22:00 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared

Real Life Model Series by Flora Borsi

14. května 2013 v 21:57 | Sabča Shannonová |  Notes from the outernet-Jared
In her Real Life Models series 19-year-old Hungarian photographer Flora Borsi imagines what the models of contorted and skewed abstract paintings must have looked like if they were distorted in real life. Through some pretty hilarious photo manipulation Borsi examines the models for paintings by Kees van Dongen, Rudolf Hausner, and Picasso among others. The series is somewhat similar to photographer Eugenio Recuenco who re-imagined Picasso's paintings as modern day fashion models. Several of Borsi's works are now available as prints over on Saatchi Online.

Rozhovor Mysteria versus já-část 1.

14. května 2013 v 10:09 | Sabča Shannonová |  Rozhovory
Rozhovor Mysterie se Sabčou Shannonovou

Zdravím. Nevím sama, jestli je tohle první rozhovor, který s majitelkou blogu Sabčou píšu, ale tak to nevadí. Připravila jsem si pro ni třicet otázek, které se týkají všeho možného, co mě napadlo. Snad se o Sabči dozvíte něco nového. Přeji příjemné čtení

1) Chodíš na vysokou školu Jana Amose Komenského. Jaký předmět máš nejradši a jaký naopak ne a proč?
2) Když jdeš na nějakou akci (kino, diskotéka,…) oblékáš se jak ti to vyhovuje a nebo aby ti tričko ladilo se šperky?
3) Jakou slavnou osobnost bys chtěla a zároveň nechtěla potkat a proč? (může to být i česká osobnost)
4) Představ si, že bys měla možnost natočit nový film, který by byl hitem všech kin. Kdo by v něm hrál hlavní roli/role a jak by se popřípadě film jmenoval?
5) Věříš na nějaké paranormální jevy (duchové, posmrtný život, UFO,…). Proč ano a proč ne?
6) Kdybys měla poslední den života (omlouvám se za takovou otázku), jak bys ten den celý prožila, aby sis ho co nejvíc užila (nebo s kým)
7) Jako Češka- co se ti líbí na tvojí zemi a co naopak bys vytkla?
8) Jaký nejlepší dárek jsi kdy dostala a od koho? A proč tě tak potěšil? (mohla jsi ho dostat na cokoliv)
9) Jaká kuchyň (česká, italská, …) ti chutná nejvíce a proč tomu tak je? Jakou bys chtěla zkusit a proč?
10) Zkusila bys někdo něco adrenalinového? (Skok padákem, lyžování z vysoké hory, ….) Proč ano/ne?
11) Máš ráda v létě raději grilování s rodinou nebo posezení někde s přáteli?
12) Dostala jsi vlastní auto. Kdyby sis mohla vybrat úplně nové a nezáleželo by na ceně, které by sis vybrala?
13) V Jihlavě se před několika týdny ztratila patnáctiletá Petra z jedné místní diskotéky. Měly by podle tebe všechny diskotéky zavést to, že by chodila jen mládež od osmnácti (jako na Xanadě)?
14) Co preferuješ víc ke sledování filmů- televizi, počítač, notebook a proč?
15) Kdybys měla možnost studovat cizí jazyk, který neumíš (ruština, francouzština,…), který by to byl a proč?
16) Ještě jedna otázka k "tvé" vysoké škole. Chodíš po Praze víc pěšky a nebo jezdíš třeba metrem nebo MHD? Kdy je pro tebe co lepší?
17) Setkáváš se s někým ze základní nebo střední školy? Chodíš na srazy a nebo se radši sejdeš s jednou nebo dvěma spolužáky, které máš pořád jako svoje kamarády?
18) Jak si nejradši pouštíš hudbu? Do sluchátek a nebo pořádně nahlas, když jsi třeba sama doma? Co je pro tebe lepší v určitých situacích?
19) Kupuješ si často oblečení. Jdeš po značkovém oblečení (NIKE, Adidas, ….) a nebo se díváš hlavně na to, jak ti co sedne a líbí se ti to?
20) Máš ráda velký počet lidí třeba na jednom místě (náměstí) nebo máš radši, když kolem tebe není takový ruch (autobus)?
21) Chodíš na nějakou kosmetiku nebo na nehty? Vyhovuje ti, na co chodíš a jak často něco z toho podstupuješ?
22) Kdybys měla vybrat jeden film, který byl poslední měsíc v kině. Který se ti zdál jako nejlepší a který naopak jako nejhorší? (Můžeš tak soudit jen podle ukázek a obsahu filmu, nemusíš ho ani vidět v kině)
23) Teď otázka k blogu. Dáváš si skoro pravidelně každý měsíc nový design. Vybíráš ho podle ročních období nebo něčeho specifického a nebo někdy prostě nevíš a dáš ho takový, jaký se ti líbí?
24) Při čem a kdy si nejvíc odpočineš? Pustíš si třeba hudbu nebo televizi a nebo si radši lehneš a jen tak odpočíváš, že třeba někdy usneš?
25) Piješ radši perlivou a nebo neperlivou vodu? Kdy piješ perlivou (i třeba Colu nebo Fantu) a kdy je lepší pít neperlivou pro tebe?
26) Chodíš v létě na koupaliště a nebo se raději vykoupeš ve studené vaně a nebo popřípadě v bazénu u tebe na zahradě? Co je pro tebe výhodnější?
27) Jak si myslíš, že lidi platí víc? Kreditní kartou a nebo hotovostně? Co je pro tebe osobně lepší a proč to druhé ne?
28) Kdybys vlastnila na pár měsíců (let) cestovní kancelář, na jakou destinaci bys chtěla svoje zákazníky posílat a proč by sis tuto oblast zrovna vybrala?
29) Co nemáš a máš ráda na zimě (můžeš napsat možností kolik chceš) a proč?
30) Poslední otázka k tvému blogu. Chystáš něco "velkého" do budoucna udělat? (hodnocení SB, velkou soutěž,….)
1.) Dobrá otázka na úvod no nejradši asi můžu management a řízení lidských zdrojů, protože mi ten předmět tak nějak navazuje ze střední a je to dobrý předmět a který nesnáším?Nemusím zrovna dvakrát české právní dějiny, protože je to docela nuda.
2.) Když někam jdu tak se oblíkám jak kdy, ale spíš aby mi to ladilo všechno dohromady.
3.) Asi bych se chtěla potkat s Jaredem, protože si myslím, že by to bylo zajímavé a zároveň bych se třeba něco nového naučila anglicky. A kterou bych nechtěla potkat?Asi Agátu Hanychovou, protože jí zrovna dvakrát nemusím
4.) Asi by se jmenoval ,,noční horor" a byl by to horor.A hrát by v něm mohli třeba:Johny Depp,Angelia Jolie,Robert Downey Jr., Jared Leto atd.
5.) Taky dobrá otázka na paranormální jevy nevěřím na žádné, protože si myslím, že je to blbost.Možná nějaký výklad osudu, nebo tak by byl celkem zajímavý, protože tím ledacos zjistíš.
6.) Kdybych měla poslední den?No tak to bych si ho určitě užila na maximum s rodinou, pak třeba i s kámošema/kámoškama udělala bych mega pařbu u mě doma a pařilo by se až do večera.Mezitím bych třeba se šla někam podívat atd.
7.) Taky dobrá otázka co se mi líbí?No líbí se mi asi, že je tu hodně přírody, je tu co k vidění(památky, hrady, zámky…) i akce jsou tu docela dobrý.A co se mi nelíbí?Asi, že je tu docela dost lidí nezaměstnaných, je tu vysoká kriminalita.
8.) Nejvíc , co mě potěšilo?No to byl nejspíš můj první dotykový telefon, který jsem dostala od bráchy na Vánoce a proč?Protože jsem si ho hrozně přála už delší dobu tak je super, že ho mám.
9.) Chutnají mě zahraniční i česká to je jedno, vyjma na některé věci, které nejím u české kuchyně(např.:knedlíky, šišky s mákem…) tak jím.A co bych chtěla zkusit?No zkusit třeba jíst kalamáry, chobotnici, protože si myslím, že mi to bude určitě chutnat.
10.)No chtěla bych zkusit seskok padákem, ale musela bych trošku překonat strach z výšek menší, který mám a proč?Protože by to bylo zajímavé, zkusila bych něco nového.
11.)V létě mám ráda obojí jak grilování tak i posezení s přáteli.
12.)Kdybych si mohla vybrat auto?No tak by se mi určitě líbilo bmw, co má brácha, protože to je fakt suprový auto.
13.)No tak to je docela těžká otázka.Ono je to celkem sporný. Já si myslím, že třeba k večeru dejme tomu od 17:00 do 20:00 by tam mohla mládež a od 20:00 by tam mohli jenom dospělí.Takže ano sem pro to, aby se večer zavedlo od 18 a výš
14.)Více preferuju notebook, protože a jelikož vyhovuje mi víc a je lepší.
15.)Možná bych si vybrala italštinu, nebo španělštinu, protože bych se s ním docela dost dorozuměla.
16.)Záleží na tom jak kdy a jak se mi chce, někdy ráda jdu radši pěšky, protože člověk se odreaguje a odreaguje se mu mozek a navíc, když je hezky tak proč ne?Ale když je třeba hnusně, nebo se mi nechce jít pěšky tak jezdím metrem i MHD.
17.)Radši se setkám někdy s někým, protože je to podle mě lepší a když už ten sraz musí být tak ano někdy jdu takže bych to brala tak všestranně, že někdy radši s jedním/dvěma a někdy klidně sraz. Takže ano setkávám.
18.)Tak, když sem sama doma tak si většinou hudbu pouštím na plný kule, kdežto když sem třeba v obýváku s mamkou tak si pouštím do sluchátek, protože nechci rušit atd.Takže obě možnosti beru.
19.)Záleží na tom jak chceš říct často?Jestli myslíš jednou dvakrát za týden to zas jako ne, ale někdy jako si oblečení koupím.A spíš, co mi sedne to beru.
20.)Záleží na situaci, někdy když je to zapotřebí tak ano můžu velký počet lidí, ale někdy když sem třeba smutná, nebo tak tak sem radši sama.
21.)Ano chodím na kosmetiku i na nehty a chodím jednou měsíčně.A vyhovuje mi to.
22.)Nejhorší no to nevím, ale já zrovna dvakrát nemusím thrillery apod.A co mám ráda?Mám ráda komedie, takže třeba čtvery Vánoce, holky v balíku, hele vole kde mám káru atd.
23.)Záleží na tom jak kdy někdy podle ročního období, ale spíš většinou nevím, co dát tak se pak nějak rozhodnu a něco dám
24.)Nejvíce si odpočinu asi o víkendu, protože to je takový klid a odpočívám většinou při tím, když jsem na počítači, nebo když si poslouchám hudbu.
25.)Raději piju neperlivou vodu, protože perlivá voda hrozně nadýmá a colu nebo tak to jen při zvláštních příležitostech.
26.)Jednou jsem měla období, kdy sem chodila spíše radši na koupaliště a to i v zimě, protože člověk si tam odpočinul, prohřál se, ale teď spíš raději doma na zahradě.
27.)Myslím si, že lidé platí jak kdy(někdy kreditkou, jindy zase penězi), ale pro mě je asi osobně lepší platit hotovostí, protože za prvé kreditku nemám a za další než bych tam naťukala ten pin apod.tak se za mnou udělá další větší fronta.
28.)Tak posílala bych je asi do více destinací Řecko,Chorvatsko,Rakousko,Itálie,Egypt prostě bych to obměňovala v závislosti na ročním období a podle toho, kde by byla velká klientela a proč?To už jsem vysvětlila.
29.)Co mám ráda?Tak mě napadá lyžování, člověk si zalyžuje, zarelaxuje, nic neřeší a co nemám ráda?Tu zimu jako takovou, protože člověk se musí oblíkat furt do oblečení, aby mu nebyla zima a nemusím zrovna dvakrát závěje a odhazování sněhu i když to dělat musím kolikrát před barákem.
30.)Něco velkého?No tak teď zatím vplánu nic nemám spíše blog budu dále rozvíjet, aby se lidem u mě líbilo, aby byli u mě spokojení, když bych měla tak něco vypíchnout tak plánuju psát teď hodně názory na který se mimochodem můžete těšit takže to je teď můj takový větší projekt jinak hodnocení SB bude v průběhu léta a velkou soutěž zatím neplánuju.

Děkuji majitelce blogu Sabči Shannonové za odpovědi na otázky a vám přeji příjemný zbytek dne

Mysteria a Sabča Shannonová

diplomy, rozhovor a názor co nejdříve

13. května 2013 v 21:39 | Sabča Shannonová
Ahoj jak již název článku napovídá diplomy se pokusím udělat zítra taktéž pro vás chystám rozhovor jakožto spíš už je sepsán jen já na něj musím odpovědět + mám vplánu napsat první názor na něco a na co?To se nechte překvapit no nic dočkáte a těšte se mějte se hezky ahoj Sabča Shannonová